Tirana-Dinamo, publikohen formacionet zyrtare

Tirana dhe Dinamo do të luajnë derbin e 3-të mes këtyre, këtë herë në Kupën e Shqipërisë aty ku do të zhvillohet sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave me Tiranën që do të synojë të përmbysë humbjen 2-0 të ndeshjes së parë dhe Dinamon që do të synojë të harrojë disfatën e thellë në kampionat me rezultatin 4-0 ndaj bardhebluve duke u kualifikuar në çerekfinale aty ku fituesen e këtij çifti e pret Partizani në një tjetër derbi të dyfishtë.

Formacionet zyrtare:

Tirana(4-2-3-1):Bekaj, Toshevski, Najdovski, Behiratche, Përgjoni, Limaj, Toli, Gjumsi, Totre, Seferi, Ngoo.

Dinamo(4-2-3-1):Bakaj, Siljanovski, Sofranac, Imami, Isaevski, Samake, Demiri, P.Bardhi, Ibraimi, Skuka, Chinedu. /albeu.com/


Shtuar 18.11.2021 18:47

Tags: ,