Seria A, lojtarët me pushime! Destinacioni i preferuar është Dubai

Nga Morata te Calhanoglu te Theo Hernandez. Shumë futbollistë do të kalojnë pushimet në qytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe.

Serie A ndalon për dy javë dhe kampionati do të rifillojë me ditën e parë të raundit të dytë të planifikuar për 6 janar.

Juventus ishte i pari në mesin për të filluar pushimet. Morata, Kulusevski dhe De Ligt, fluturuan me të njëjtin avion privat në Dubai me familjet e tyre përkatëse.

Emiratet e Bashkuara Arabe edhe për një nga protagonistët e mëdhenj të gjysmës së parë të sezonit te Interi, Hakan Calhanoglu. Ish-lojtari i Interit arriti në Dubai me gruan e tij Sinem dhe shokun e skuadrës Dimarco

“Toro” Lautaro Martinez në vend të kësaj, ai fluturoi në Dubai së bashku të dashurën e tij Agustina Gandolfo dhe vajzën e tij Nina.

I njëjti destinacion për Duvan Zapatën dhe gruan e tij Dianën, Djimsiti me Alisa Jalize dhe Theo Hernandez me Zoe Cristofoli shtatzënë. marrë nga Corriere dello Sport.

Nga ana tjetër, Gianluca Mancini ka festuar përvjetorin e dytë të martesës në Dubai me bashkëshorten e tij Elisa.

Spinazzola dhe Verratti në Itali, Luis Alberto në Spanjë

Spinazzola, i cili po përballet me rikuperimin nga dëmtimi, po kalon pushimet e Krishtlindjeve në Itali me bashkëshorten e tij Miriam dhe disa miq.

Verratti, nga ana tjetër, është kthyer në Abruzzo me bukuroshen Jessica Aidi.

Vidal u kthye në Kili me motrën dhe partneren e tij Sonia Isaza ndërsa një tjetër anëtar i mesfushës së Interit, Matias Vecino, u kthye në Uruguai.

Pushime në vendlindjen e tij edhe për sulmuesin e Milanit Rafael Leao i cili fluturoi drejt Portugalisë si Luis Alberto që zgjodhi Spanjën.

Klimë krejtësisht ndryshe nga ajo e shokëve të tij për portierin e Juventusit Szczesny që u kthye në dëborë, në Poloni, me bashkëshorten Marina.  /albeu.com/


Shtuar 24.12.2021 16:49