Roma nuk është dorëzuar, kërkon sërish Xhakën

Granit Xhaka vazhdon të jetë shënjestra e Jose Mourinhos te Roma.

Pas interesimit të madh gjatë verës së kaluar, Roma është duke planifikuar sërish një ofertë për yllin e Arsenalit.

Lajmin e ka konfirmuar “Gazzetta dello Sport”.

Futbollisti shqiptar kërkohej me ngulm nga Roma në verë, por që një marrëveshje asnjëherë nuk u arrit.

Andaj, Mourinho nuk është dorëzuar dhe e kërkon sërish transferimin e Xhakës te Roma. /albeu.com/


Shtuar 12.01.2022 17:40

Tags: ,