Pesë destinacionet e mundshme të Ronaldos, ekipi favorit ku mund të shkojë

Periudha e dytë e Cristiano Ronaldos te Manchester United mund të përfundojë në fund të sezonit nëse klubi nuk arrin të sigurojë kualifikimin për në Ligën e Kampionëve, sipas lajmeve të fundit. 

Gazeta The Sun thotë se, nëse skenari realizohet, portugezja ka pesë destinacione të mundshme, duke përfshirë një rikthim në Sporting.

Nëna e lojtarit portugez, në disa raste tashmë ka shfaqur një interes të qartë për ta parë sërish djalin e saj në fanellën e Luanëve.

Cristiano Ronaldo, meqë ra fjala, luajti vetëm 25 ndeshje për klubin portugez përpara se të shkonte te Manchester United në 2003.

Përveç Sportingut, anglezët përmendin si destinacione të mundshme edhe Paris Saint-Germain, Real Madrid, Inter Miami (i kryesuar nga David Beckham) dhe Barcelona. /albeu.com.

Shtuar 19.01.2022 18:21