Luçiano Spaleti shpallet trajneri më i mirë i Serie A

Luçiano Spaleti është shpallur trajneri më i mirë për sezonin 2022/23 në Serinë A. Ai arriti ti sjell titullin kampion Napoli pas 33 vitesh.JD FNF

Në 37 paraqitje të “axurrëve” nën drejtimin e tij në Serie A, kanë arritur të triumfojnë në 27 takime, kanë barazuar 6 herë dhe kanë pësuar 4 humbje.

Gjithashtu, Spaleti e dërgoi Napolin për herë të parë në histori të klubit në çerekfinalet e Ligës së Kampioneve.


Shtuar 1.06.2023 17:37