Ky është super klubi që refuzoi Tuchel, shkak u bë renditja e dobët në kampionat

Bayer Leverkusen bëri një përpjekje për të negociuar emërimin e Thomas Tuchel si trajner kryesor.

Sipas Goal duke iu referuar Sport1, klubi nga Leverkusen ka qenë në kontakt me trajnerin gjerman ditët e fundit për shkak të rezultateve të pakënaqshme të skuadrës nën drejtimin e Gerardo Seoan, shkruan albeu.com.

Tuchel, i cili u largua nga Chelsea në shtator, thuhet se e ka refuzuar ofertën.

Leverkusen ka5 pikë dhe është në vendin e 17-të. Sot ai do të përballet me Porton në Champions League. /G.D albeu.com/

Shtuar 4.10.2022 20:19