Guardiola ka zgjedhur një sulmues të kushtueshëm për Man City

Është emëruar objektivi i radhës i trajnerit të Manchester City, Josep Guardiola për verën. Sipas gazetarit të UOL Esporte, Bruno Andrade, trajneri spanjoll ka piketuar sulmuesin e Atletico Madrid, Joao Felix.

Guardiola synon të kompensojë humbjen e Raheem Sterling ose Gabriel Jesus. Një nga këta lojtarë do të largohet nga Qytetarët këtë verë.

Felix është i lidhur me Atl Madrid deri në vitin 2026. Vlera aktuale e tij është 70 milionë euro.

Portugezi 22-vjeçar shënoi tetë gola dhe katër asistime në 24 ndeshje sezonin e kaluar në La Liga. /albeu.com/

Manchester United in four-way Premier League battle for Atletico Madrid's Joao Felix - Paper Round - Eurosport

Shtuar 23.06.2022 16:46