Gafa e portierit në Kupën e Afrikës bëhet virale (VIDEO)

Në Kupën e Afrikës nuk mungojnë gafat dhe këtë gjë e ka bërë portieri i një ekipeve pretedente për ta fituar.

Portieri i Bregut të Fildishtë, Badra Ali Sangare “tradhtoi” shokët e tij teksa bëri një gafë të pafalshme në sfidën ndaj Sierra Leone.

Kombëtarja e Bregut po udhëhiqte me rezultatin 2-1, por në minutat shtesë, Sangare ishte autor i një gafe autore nga e cila përfituan më së miri kundërshtarët duke barazuar rezultatin në 2-2./ h.ll/albeu.com

Shtuar 17.01.2022 19:02