Frenohet operacioni Raspadori-Napoli, ka një distancë prej 10 milionë eurosh

Sipas asaj që shkruan “Il Messaggero”, mes Giacomo Raspadorit dhe Napolit, marrëveshja ende nuk ka arritur.

Takimi në Rivisindoli, ku të kaltërit përfundojnë ndeshjet miqësore sot, mes De Laurentiis dhe CEO i Sassuolos Carnevali, vërtetoi një distancë mes palëve. Napoli ofroi 30 milionë euro për talentin 22-vjeçar që i pëlqen shumë Spalletit, Sassuolo u përgjigj negativisht. Vlera është 40 milionë euro dhe distanca mbetet 10 milionë.

Siç raportohet, Napoli do të ketë një tjetër takim për lojtarit dhe pritet të ofrojë bonuse ose një lojtar në shkëmbim./ h.ll/albeu.com


Shtuar 6.08.2022 12:58