Finalja Itali – Angli, ky është formacioni më i mirë i kombinuar (FOTO LAJM)

Kombëtarja e Italisë dhe ajo e Anglisë do të ballafaqohen sonte nga ora 21:00 në kuadër të finales së Kampionatit Evropian.

Të dyja skuadrat kanë shumë yje në ekip, por faqja e njohur ’90 min’ ka bërë një formacion të përbashkët mes futbollistëve më të mirë të dyja kombëtareve.

Sipas formacionit të tyre mesfusha dominohet totalisht nga ‘Azzurët’, ndërsa në sulm dhe mbrojtje gjinden më shum futbollist anglezë.

Në përgjithësi formacioni dominohet nga Anglia që ka gjashtë futbollist në formacion, ndërsa italianët kanë pesë.

Ja formacioni më i mirë i kombinuar mes dy skuadrave.


Shtuar 11.07.2021 15:32