E ardhmja e Kean, reagon vëllai: Juventusi është si një familje për të

Vëllau i Moise Kean ka folur për sumuesin italian.

Në një intervistë për “Tuttosport”, vëllau i Kean ka folur për formën e sulmuesit të PSG-së.

“Moise i vërtet është ky në këtë vit, po kënaqet shumë në PSG”, tha ai.

“Aty luan me Mbappe dhe Neymar, duke si playstation por është e vërtetë”, shtoi ai.

“Pas periudhës së vështirë në angli, ai tashmë është vetëm në 70% të potencialit. Jemi të lumtur që Juve po e respekton, ata janë si familje për të”, tha vëllau.Unë shpresoj që të rikthehet, por ai është gjendur mirë tek PSG.

“Unë shpresoj që të rikthehet, por ai është gjendur mirë tek PSG. E shoh më mirë duke luajtur me Mbappen dhe Neymar sesa Cristiano Ronaldon, ai dhe Raiola do ta marrin vendimin tani, por më duket e vështirë rikthimi në Everton”, përfundoi Giovanni Kean


Shtuar 18.04.2021 11:20

Tags: , ,