Conference League, Shkëndija mund të gjejë Fenerbahce, Shkupi dhe Ballkani mund të ndeshen bashkë

Conference League ka njohur sfidat e playoff dhe për klubet shqiptare mund të ketë surpriza.

Shkëndija mund të ketë një përballje të vështirë nëse kualifikohet përballë AIK. Ata do të ndeshen me fituesin e sfidës Fenerbahce-Slovacko, ku dukshëm klubi turk është favorit.

Shkup dhe Ballkani mund të ndeshen së bashku. Nëse klubi maqedonas emilinohet nga Shanrok Rovërs dhe nëse ekipi i Ilir Dajës kualifikohet përballë Klaksvik, atëherë do të shohim një sfidë dramatike mes dy ekipeve shqiptare në playoff./h.ll/albeu.com

SFIDAT:

Maribor/ Helsinki – Shaktjor Soligorsk / Kluzh

RFS / Hibernians – Linfild / Zyrih

Vikingur Rejkjavik / Leç Poznan – Malmo / Dudelanzh

Shamrok Rovërs / Shkupi – Ballkani / Klaksvik

Zrinjski / Tobol Kostanaj – Olimpiakos / Sllovan Bratislava

CSKA Sofia / Shën Patrik Atletik – Brondbi / Bazel

Vaduz / Kaniaspor – Neftçi / Rapid Vien

Spartak Trnava / Rakov – Slavia Praha / Panathinaikos

Apoel / Kizilzar Petropavlovsk – Spesi / Djurgardens

Makabi Tel-Aviv / Aris – Nis

Zoria Luhansk / Universitatea Kraiova – Lugano / Hapoel Ber-Sheva

Breidablik / Istanbul Bashakshehir – Lilestorm / Rojal Antverp

Dunajska Streda / FCSB – Viking / Sligo Rovërs

AEK Larnaca / Partizan Beograd – Levski Sofia / Hamrun Spartans

Fiorentina – Tuente / Çukariçki

Vijareal – Hajduk Split / Vitoria

Këln – Fehervar / Petrokub

Uest Hem – Viborg / Torshavn

KUPS / Jang Bojs – Paide Linameskond / Anderleht

Fenerbahçe / Slovaçko – AIK / Shkëndija

Molde / Kisvarda – Volfsberger / Gzira Junajtid

Dunde Junajtid / AZ Alkmar – Riga / Gil Visente

VAZO 1

Brondbi / Bazel

Breidablik / Istanbul Bashakshehir

Apoel / Kizilzar Petropavlovsk

Fiorentina

Spesi / Djurgardens

Tuente / Çukariçki

CSKA Sofia / Shën Patrik Atletik

Lilestorm / Rojal Antverp

VAZO 2

Neftçi / Rapid Vien

Dunajska Streda / FCSB

Makabi Tel-Aviv / Aris

Vijareal

Nis

Hajduk Split / Vitoria

Vaduz / Kaniaspor

Viking / Sligo Rovërs

VAZO 3

Sllavia Praha / Panathinaikos

AEK Larnaca / Partizan Beograd

Zoria Luhansk / Universitatea Kraiova

Këln

Lugano / Hapoel Ber-Sheva

Fehervar / Petrokub

Spartak Trnava / Rakov

Levski Sofia / Hamrun Spartans

VAZO 4

KUPS / Jang Bojs

Dunde Junajtid / AZ Alkmar

Uest Hem

Molde / Kisvarda

Fenerbahçe / Slovaçko

Paide Linameskond / Anderleht

Volfsberger / Gzira Junajtid

Riga / Gil Visente

AIK / Shkëndija

Viborg / Torshavn