Chelsea nis epokën e saj të re

Chelsea tashmë po mendon për të ardhmen e tyre. Këtë javë, Thomas Tuchel u shkarkua dhe Graham Potter erdhi për ta pasuar atë te Chelsea.

Ish-trajneri i Brighton po përballet me sfidën më të madhe të karrierës së tij. Dhe ky i fundit, në dijeni të mjeteve që disponon klubi i tij i ri, tashmë ka një kërkesë.

Sipas Daily Express, prioriteti i taktikanit 47-vjeçar për merkaton e ardhshme është Josko Gvardiol. Këtë verë tashmë, klubi londinez u përpoq ta rekrutonte atë, por RB Leipzig e kishte ftohur plotësisht pistën duke kërkuar jo më pak se 87 milionë euro.

Gazeta angleze shpjegon se Chelsea do të riprovojë një ofensivë gjatë merkatos së ardhshme. Një tjetër objektiv, me një kosto më të ulët këtë herë pasi lojtari i përket ende Chelsea, shkruan albeu.com.

Këtu po flasim për Romelu Lukakun, i cili u rikthye te Inter në formë huazimi këtë verë. Dhe sipas informacioneve të fundit nga e përditshmja spanjolle AS, në të vërtetë, ishte gjermani ai që e shtyu belgun të largohej nga Londra dhe tashmë belgu mund të joshet dhe të rikthehet në Stamford Brigde. Pronari i Chelsea, Todd Boehly gjithashtu dëshiron që gjërat të ndryshojnë në nivelin e menaxhimit. Këtë e siguron The Times. Blutë duan të punësojnë Luis Campos. Siç kujtojmë, portugezi tashmë drejton Paris Saint-Germain dhe Celta Vigo. /albeu.com/

Shtuar 11.09.2022 20:24