Buzëqesh Allegri, sulmuesi gati për Lazion

Massimiliano Allegri mund t’i buzëqeshë buza, raporton albeu.com, marrë nga TuttoSport.

Në miqësoren e organizuar për vlerësimin e shëndetit të skuadrës, dhe në veçanti të Moise Kean, sulmuesi u përgjigj si bombardues, duke shënuar katër gola dhe mbi të gjitha duke treguar se është rikuperuar plotësisht nga dëmtimi.

Tani ështe e sigurtë se emri i Keando të përfshihet në listën e titullarëve për ndeshjen ndaj Lazios të shtunën e 20 nëntorit,

I vetmi dyshim mbetet nëse Moise do të startojë nga minuta e parë përkrah Alvaro Moratas apo do ta nise nga pankina sfidën. /albeu.com.

 


Shtuar 14.11.2021 14:00