Atletico Madrid këmbëngul për Insigne

Sipas TodoFichajes, Atlético Madrid ka intensifikuar negociatat me Lorenzo Insigne në përpjekje për të mbyllur një marrëveshje këtë dimër. Reprezentuesi italian përfundon kontratën e tij me Napolin në fund të sezonit dhe siç konfirmohet nga presidenti i saj, nuk është e qartë se ai do të vazhdojë në San Paolo:

Jam mësuar të mos e detyroj dorën në marrëdhënie. Ne po flasim, por kjo do të varet nga vullneti juaj. Nëse Lorenco dëshiron ta mbyllë karrierën te Napoli, ne do ta presim krahëhapur, nëse jo do ta pranojmë”, thotë DeLaurentis.

Lojtari ka trajtuar një ofertë nga Atlético Madrid për disa muaj dhe klubi po e detyron  që lojtari të vendosë. Rojiblancos nuk duan të hyjnë në një ofertë të minutës së fundit verën e ardhshme dhe duan të mbyllin marrëveshjen sa më shpejt të jetë e mundur.

Roma dhe Interi janë gjithashtu të interesuar për ta shtuar atë në radhët e tyre dhe italiani është padyshim një nga lojtarët e lirë më të dëshirueshëm në treg.

Për momentin, asnjë mundësi nuk përjashtohet, edhe që mund të vazhdojë në Napoli, por siç mësuam në Atlético Madrid ata janë optimistë për të ardhmen e negociatave. r.t/albeu.com


Shtuar 8.11.2021 12:12