74 hektarë, 17 fusha futbolli, ja si do të jetë qendra e re e PSG-së (VIDEO)

Ajo do të quhet “Paris Saint-Germain Training Center”, dhe do të jetë reth 25 minuta larg nga  stadiumi Parc des Princes.

Nga një projekt i presidentit Nasser Al-Khelaifi, qendra e re e trajnimit dhe edukimit ultra-moderne e PSG-së është tashmë në ndërtim e sipër dhe do të jetë e hapur për ekipin e parë nga sezoni 2023/24.

Shikoni këtu videon e projektit të publikuar nga PSG. /albeu.com/


Shtuar 9.02.2022 18:37