Vlorë/ Policia procedon penalisht dy marokenë

Policia e Vlorës ka proceduar penalisht dy të rinj maroken

Blutë bëjnë me dije se të rinjtë të moshave 22 dhe 31 vjeç mbrëmjen e kësaj të diele janë fshehur tek goma rezervë e një kamioni, më qëllim kalimin e paligjshëm të kufirit.

“Policia Kufitare e Portit Vlorë referoi materialet në Prokurori dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasit maroken Y. A., 31 vjeç dhe E. S., 22 vjeç, pasi mbrëmjen e djeshme, janë fshehur në gomën rezervë të një kamioni, me qëllim për të kaluar kufirin, në mënyrë të paligjshme”, njofton policia.


Shtuar 20.05.2024 16:22

Tags: ,