Mot i paqëndrushëm dhe me rreshje shiu, ja temperaturat dhe parashikimi i motit për këtë të shtunë (FOTO LAJM)

Përshëndetje nga SHMU!

Këtë fundjavë si dhe ditën e hënë në Mesdhe do të ketë ndikim të motit të paqendrueshëm. Kështu moti përgjithësisht do të jetë i vranët dhe me reshje shiu të cilat do të aktivizohen herëpashere. Ditën e diel e deri të hënën në mesditë reshjet do të jenë në formën e rrebesheve me rrufe kryesisht në veriperëndim të territorit. Reshjet e dobta të borës do të prekin alpet.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e hera herës mesatare. Përkohësisht në momentet me shtrëngata e vrullshme. Era e ngrohtë do të sjellë rritje të temperaturave si dhe shkrirje graduale të dëborës.
Valëzimi në dete i forcës 4 dhe 5 ballë.
Ju urojmë fundjavë të bukur!
Mund të jetë një imazh i harta, qiell dhe teksti


Shtuar 24.12.2021 23:40

Tags: ,