Floriana Garo u bën thirrje shqiptarëve për protestë: T’i tregojmë kësaj qeverie se mund ta rrëzojmë (VIDEO)

Ditën e sotme mbahet protesta e shumëpritur nga opozita, një protestë e cila është paralajmëruar për të disatën herë nga kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha dhe nga një pjesë e deputetëve mbështetës së saj.

Ndërkohë nuk ka munguar edhe një thirrje nga Floriana Garo për shqiptaret.

“Kjo nuk është vetëm dita e demokratëve. Sot është dita e të gjithë shqiptarëve. Është dita e të gjithëve ju që e doni lirinë e doni demokracinë. Dhe zgjidhni sot që të ushtroni të drejtën tuaj kushtetuese dhe qyterare, protestën! Protestën e një qeverië të korruptuar që i ka bërë shqiptarët të largohen duke mos parë më një rreze shprese. Le ti tregojmë kësaj qeveri se të gjithë bashkë mundemi dhe mund ta rrëzojmë atë. Shihemi në shesh”, shprehet ajo./albeu.com/

View this post on Instagram

A post shared by FLORIANA GARO (@florianagaro)