VIDEO/ Meritoni flet për rrugëtimin e tij në shtëpi: E dua shumë Ilnisën…

Banorët së fundmi kanë shkruar nga një letër për rrugëtimin e tyre në Big Brother VIP Albania 3.

Ata lexuan letrat dhe treguan më pas për gjithë sfidat që kanë bërë përgjatë kësaj periudhe.

Meriton Mjekiqi tha se kjo është eksperienca më e mirë në jetën e tij, përmes së cilës ka arritur që ta njohë veten.

“Kjo është njëra prej eksperiencave të mia më të mira, më e mira. Që më bëri të kuptoj Meriton Mjekiqin e vërtetë me të mirat dhe dritëhijet e tij. Kuptova se sa i duruar jam po ashtu e kuptova se sa di të dua. Kuptova se sa mund të mërzitem e të ndjej dhimbje. Kjo përvojë do të më ndihmojë shumë edhe në jetën time personale si baba e si djalë i dy prindërve të mi, e si vëlla. Po ashtu edhe si dajë e si axhë i mbesave e nipave të mi, por edhe në profesionin time e në punën time. Kuptova që dimë të lëndojmë edhe njerëz edhe pse ndoshta nuk dalim në pozitat e tyre por kuptova që edhe të tjerët dinë të më lëndojnë mua edhe pse qëndrova i fortë gjithë këtë kohë”, u shpreh ai.

Prezantuesi nga Kosova shtoi: “E kuptova që njerëzit që i kem afër vetes janë shumë të rëndësishëm për ne sepse me ata kalojmë më së shumti kohë. I jam shumë mirënjohës Zotit për shëndetin, shoqërinë, familjen”.

Është përfur shumë kohëve të fundit! E gjeni dot se cili VIP shqiptar po martohet?

Krejt në fund, Mjekiqi nuk la pa përmendur as Ilnisa Agollin, me të cilën u njoh në këtë format.

“Çdo ditë e kuptoj se ka qenë e rëndësishme njohja ime personale, kështu që këtu përjetova çdo emocion, të dua, ta dashuroj Ilnisën. Të dua shokun, ta përjetoj dhimbjen, të ulem të ngritem. Jam shumë i lumtur që këtë eksperiencë po e kaloj me ju”.

 


Shtuar 13.05.2024 19:37