Zbulohen emrat, kush garon për Sekretar të Përgjithshëm të PD

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike ku do të prezantohen emrat e kandidatëve për postet e nënkryetarëve, Sekretarit të Përgjithshëm dhe sekretariateve.

Mësohet se Flamur Noka dhe Arben Ristani janë në garë për sekretar të përgjithshëm të PD.

Ndërsa në garë për postin e nënkryetarit do të jetë Oerd Bylykbashi dhe Luçiano Boçi.

Burimet bëjnë të ditur gjithashtu se për një nga postet drejtuese do të kandidojnë edhe Belind Këlliçi, Agron Shehaj dhe Flamur Noka.

Shtuar 3.06.2022 14:21