Yuri Kim uron shqiptarët për ditëlindjen e Skënderbeut: Për guximin tuaj flet gjithë bota!

Sot është ditëlindja e Heroit Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu.

Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka publikuar në rrjetet sociale statujën e tij në Michigan, duke uruar ditëlindjen e luftëtarit të Shqipërisë.

Kim shkruan se Skënderbeu është i pashoq dhe është i nderuar në të gjithë botën, madje edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku i kanë ngritur dhe një statujë.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@usambalbania)

Shtuar 6.05.2021 09:05