Ylli i Fulham zgjedh kombëtaren shqiptare, “betohet” tek Veliaj (FOTO LAJM)

Adrion Pajaziti i Fulham U-21 ka zgjedhur që të luajë me kombëtaren shqiptare duke zgjedhur që të përfaqësojë ngjyrat kuqezi.

Ai ka bërë betimin para kryetarit të Bashkisë Erion Veliaj. Në një postim në rrjete sociale, kryebashkaku Veliaj uron që Pajaziti të jetë sinonim i punës dhe shembull për të rinjtë që duan të bëhen futbollistë të shkëlqyer.

Me lojtarin fantastik të Fulhamit, talentin Adrion Pajaziti!

Uroj që, tashmë, edhe si shtetas shqiptar , të jesh ngaherë sinonim i punës dhe shembull për të rinjtë që duan të bëhen futbollistë të shkëlqyer”, shkruan Veliaj./albeu.com

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Veliaj (@erionveliaj)