Vrasja e 27-vjeçarit shqiptar në Greqi: Sherri nisi për lekët, punonte në ndërtim pa letra

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë në Greqi ku u vra me thikë një 27-vjeçar shqiptar. Ngjarja e rëndë ndodhi të hënën që lamë pas, në ishullin e Mykonos në greqi.

Sipas mediave greke i riu shqiptar punonte në sektorin e ndërtimit dhe vrasje ndodhi pas një zëmke për shkak të mosmarrëveshjeve për lekët.

Hetimet nga autoritetet greke dhe dëshmia e pesë të arrestuarve kanë bërë që të zbulohet se në sherr kanë marr pjesë 12 shqiptarë, të cilët kishin lënë takim për t’u sqaruar në Mykonos.

Agravimi i situatës dhe nxehja e gjakrave bënë që zënka të përfundonte me një viktimë. 27-vjeçari u godit me thikë në zemër dhe ndërroi jetë në vend.  Mësohet se ai kishte disa muaj në Mykonos pa dokumente. /albeu.com/

 


Shtuar 14.07.2021 21:46