VIDEO/ Paraqitje për rekorde, Atalanta “shpërfytyron” 8 me 2 Salernitanën

Atalanta bëri një paraqitje fantastike ditën e sotme, ku “shkatërroi” me rezultatin 8 me 2, Salernitanën, duke vendosur kështu dhe një rekord të ri në Serie A.

“Bergamaskët” shënuan 8 gola në kampionat për herë të parë në historinë e tyre, teksa skuadra e fundit e cila ka shënuar 8 gola në Serie A ishte Interi, më 14 prill 1996, ku fitoi me të njëjtin rezultat ndaj Padovës. /albeu.com


Shtuar 15.01.2023 20:54