VIDEO/ Goli i më i bukur i kualifikueseve nuk është i Asanit, UEFA shpall fituesit, “perla” ndaj Polonisë renditet e dyta

UEFA ka publikuar një video me golat më të bukur në ndeshjet eliminatore për kualifikueset e Euro 2024.

UEFA ka mbyllur votimin për të vlerësuar golin më të bukur, ku lojtari ynë i Shqipërisë nuk ka arritur ta marrë këtë çmim.

Padyshim që goli i yllit tonë të kombëtares, Jasir Asani, është ai gol që spikat më tepër, pasi pozicioni i vështirë dhe një disatancë shumë e largët, e bën këtë gol tepër të veçantë, por jo sa ai i Askhat Tagybergen.

Shijoni më poshtë golat më të bukur të kualifikueseve:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by UEFA EURO 2024 (@euro2024)


Shtuar 1.12.2023 16:45