Ulen temperaturat, zonat ku priten reshje shiu sot

Moti ditën e sotme paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare në zonat e ulëta dhe malore, por moti me diell do mbizotërojë vijnë bregdetare deri pas mesditës.

Pasditja sjellë zhvillim të vranësirave në rajonin verior dhe pjesërisht zonat lindore aty ku priten edhe shira të izoluar, por të papërfillshëm. Ndërsa orët e mbrëmjes dhe natës largojnë vranësirat nga vendi ynë.

Ulje temperaturash dhe reshje shiu në disa zona, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Temperaturat e ajrit ulen në vlerat minimale dhe maksimale ku mëngjesi shënon 14°C ndërsa termometri gjatë mesditës ngjitet në 34-35°C.

Shtuar 17.07.2021 08:02