UEFA hapi procedurë disiplinore, reagojnë publikisht Juve, Reali dhe Barça (FOTO LAJM)

UEFA ka hapur procedurë disiplinore për tre skuadrat e mëdha, Juventus, Real Madrid dhe Barcelona, teksa këto klube nuk u tërhoqen nga ideja e krimit të Superligës Europiane, shkruan Albeu.com.

Për këtë, kanë reaguar tre klubet e njohura në Europë.

“Prandaj, hapja e procedurave disiplinore nga UEFA është e pakuptueshme dhe përfaqëson një sulm të drejtpërdrejtë ndaj rregullave të ligjit që qytetarët e Bashkimit Evropian kanë vendosur në mënyrë demokratike dhe përbën një mungesë respekti ndaj të njëjtave autoritete të gjykatave të drejtësisë”, shkruhet në komunikatën e tre klubeve. /albeu.com/

 


Shtuar 26.05.2021 19:50