FOTO/ U kap duke punuar në parcelat me kanabis, arrestohet 33-vjeçari në Mat, asgjësohen 350 bimë narkotike

Policia e Matit ka finalizuar fazën e dytë të operacionit “Kreshta të pastra”.

Si rezultat i këtij operacioni u arrestua një 33-vjeçar dhe u asgjësuan 350 bimë narkotike cannabis sativa, që u gjetën të kultivuara në një zonë të pyllëzuar në fshatin Macukull në Mat.

Policia bën me dije se 33-vjeçari, autori i dyshuar i kultivimit të këtyre bimëve, u kap duke punuar në njërën nga parcelat që kishte kultivuar bimë.

Ai tentoi të largohej, por falë ndërhyrjes së menjëhershme të shërbimeve të policisë u bë e mundur kapja dhe arrestimi i tij.

Më herët, gjatë fazës së parë të këtij operacioni u asgjësuan 164 bimë canabis dhe u shpall në kërkim autori i dyshuar.

Mësohet se 33-vjeçari ishte banues në Tiranë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Dibër, për veprime të mëtejshme./Albeu.com./


Shtuar 8.06.2023 09:35