U hodh nga shkëmbi, ndërron jetë futbollisti hollandez (VIDEO)

Një lajm tragjik ka ndodhur në botën e sportit.

Futbollisti holandez, Murad Lamrabat (31 vjeç) lojtar i Vittese ka humbur jetën  në Spanjë si pasoje e hedhjes nga një shkëmb i cili rezultoi fatal për të.

Në fakt momentin e hedhjes e ka regjistruar bashkëshortja e tij.

Shumë shpejt klubi holandez konfirmoi lajmin tragjik, duke theksuar se ata janë në shok dhe nuk mund të besoj se çfarë ka ndodhur.

“Vitesse i dëshiron familjes Muradovoj dhe miqve të tij forcë për t’u përballur me humbjen e madhe”, – tha klubi në një njoftim publik. /albeu.com/

Shtuar 15.05.2022 17:33