TIRANA/ PS dhe PD luftë të “ethshme”, LSI rrëmben dy mandate

Sipas projeksioneve që ekspertët zgjedhorë po prezantojnë në Abcnews, Partia Socialiste dhe Edi Rama kanë mbajtur bindshëm qarkun e Tiranës.

PS rezulton parti fituese në këtë qark me 16 mandate deputetësh.

LSI do të marrë 2 mandate. PSD e Tom Doshit ndërkohë mund dhe nuk mund të marrë një mandat.

 

 


Shtuar 25.04.2021 23:42