Tërmet në Greqi, epiqendra dhe magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.3 është regjistruar këtë pasdite në Milos.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike ndodhet në det.

Sipas njoftimit të Institutit Gjeodinamik tërmeti ka ndodhur në orën 16:08.

Epiqendra e tërmetit ndodhet në zonën detare që ndodhet 32 ​​kilometra në jug-jugperëndim të Milos.

Thellësia fokale është 97.2 kilometra.


Shtuar 10.11.2023 17:45