SONDAZH/ Përplasja Rama-Kurti, kush ka të drejtë?

Mbledhja e përbashkët e qeverive të Kosovës dhe Shqiëprisë, e parashikuar për t’u mbajtur në Gjakovë më 14 qershor, është anuluar.

Përplasja Rama-Kurti, kush ka të drejtë?

Shiko rezultatet

Loading ... Loading ...

Kryeminitstri Edi Rama ka propozuar një draft statut për Asociacionin e komunave me shumicë serbe në Kosovë, duke i kërkuar Albin Kurtit të pranojë kushtet e partnerëve europianë dhe amerikanë.

Nga ana tjetër, Kurti ka kërkuar që Rama ta paraqesë një propizim të tillë në Beograd, për shqiptarët në Serbi.

Si e cilësoni qëndrimin e qeverisë së Shqipërisë në raport me situatën në Kosovë?