Shënon 6 herë, Kukësi shkëlqen në miqësore

Kukësi ka triumfuar me rezultatin 6-0 në miqësoren e zhvilluar ndaj Tërbunit të Pukës.

Kukësi arriti të zhbllokonte shpejt rezultatin me një penallti të shënuar nga Feijao, teksa Basa, Shqiprim Taipi, Daci e sërish braziliani Feijao mbyllën pjesën e parë me rezultatin 5-0.

Në të dytën, iu dha hapësirë edhe futbollistëve të tjerë dhe ndeshjen e vulosi afrimi i ri, Jurgen Dushkaj.

Ky test në kuadër të përgatitjeve për sezonin e ri, u zhvillua në kompleksin “Football Republic”.

Vlen të theksohet fakti, se skuadra verilindore, nesër në mëngjes do të fluturojë drejt Sllovenisë, ku do të zhvillojë fazën përgatitore 2-javore.

Kujtojmë gjithashtu se Tërbuni i Pukës këtë vit do të luajë në kategorinë e parë.


Shtuar 10.08.2021 14:10