Rritja e çmimit të energjisë, “Prishtina” proteston

Propozimi për shtrenjtimin e energjisë elektrike ka nxjerrë në protestë qytetarët e Prishtinës.

Qytetarët kërkojnë që kryeministri Albin Kurti ta “bllokojë tarifën” dhe energjia të mos shtrenjtohet me asnjë cent.

Në protestën që nisi prej sheshit “Zahir Pajaziti”, qytetarët u nisën drejt Qeverisë, ndërsa disa nga protestuesit thirrën “Albin mashtruesi” dhe “Albin rrenci”.

“Largoje KEDS-in”, është njëra nga thirrjet tjera të protestuesve.

Ata thonë se s’duan të paguajnë rrymë edhe për komunat në veri të vendit./albeu.com/