Rrëzohet avioni në Greqi, ka të vdekur

Një avion F-4 i Forcave Ajrore është rrëzuar në zonën detare në jug të Andravidës, në Greqi, mëngjesin e së hënës, teksa po kryenin një fluturim stërvitor.

Sipas informacioneve të fundit nga media greke protothema.gr, dy pilotët e Phantom F-4 dyshohet se kanë humbur jetën pasi avioni është rrëzuar në det.

Bëhet fjalë për një kapiten të Forcave Ajrore dhe një toger komandant ,që ishin dy pilotët e skuadronit Phantom 338.

F-4 me dy vende shoqërohej nga një tjetër Phantom, dhe ishte numri 2 i formacionit të dy Phantom-ve që kryenin fluturimin stërvitor.

Deri më tani nuk është e qartë se kur ka ndodhur aksidenti ajror dhe cili ka qenë shkaku./albeu.com


Shtuar 30.01.2023 11:22