Rrahu gruan, prangoset 42-vjeçari në Berat

Një shtetas ka rënë në prangat e Policisë së Beratit pas dhunës së ushtruar në familje.

Bëhet fjalë për një 42-vjeçar me inicialet K.M, i cili ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Gjithashtu në pranga kanë rënë edhe dy shtetas të tjerë për arsye se mbanin punonjës të pasiguruar në subjektet e tyre tregtare.

Njoftimi i Policisë:

DVP Berat

Arrestohet një shtetas për veprën penale “Dhuna në familje”

Procedohen penalisht dy shtetas të tjerë për veprat penale “Fshehje të ardhurash” dhe “Punësim i paligjëshëm”.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Kuçovë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.M., 42 vjeç, banues në lagjen “Llukan Prifti”, Kuçovë, pasi ka ushtruar dhunë psikologjike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Nga specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimit Ekonomik filloi procedimi penal për shtetasit T.A., 32 vjeçe banuese në Tiranë dhe L.F., 30 vjeçe, banuese në Kuçovë, pasi nga kontrolli në subjektet e tyre u gjetën punonjës të pa siguruar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme./albeu.com/


Shtuar 18.11.2021 13:49