Zidane përcaktuesi i të ardhmes së Pogba

Me Paul Pogba të vendosur për të mos rinovuar me Manchester Unitedin, duket e pashmangshme që lamtumira e tij të ndodhë verën e ardhshme, nëse një çudi e fatit nuk i ndryshon këto plane.

Kjo do të ishte e mundur nëse Zinedine Zidane pranon pozicionin dhe zëvendëson Solskjaer në krye të pankinës së Djajve të Kuq. Francezi bëri të pamundurën për të sjellë bashkëkombasin e tij në Real Madrid dhe tani do të bënte më të mirën për të parandaluar largimin e tij nga Old Trafford.

Realiteti është se lojtari nderon Zidane, kështu që nëse ai nënshkruan me United, Pogba do ta kishte të qartë se përpara se të provonte fatin te PSG, Juventus apo Real Madrid, ai do të zgjaste kontratën me Manchester United në mënyrë që të ishte në komandën e tij. një nga idhujt e tij të fëmijërisë.

Mund të ketë ende shpresë për francezin në klubin e Premierligës, kur gjithçka dukej se do të shkatërrohej brenda pak muajsh. Raiola ka paralizuar çdo negociatë me urdhër të lojtarit derisa të dijë se kush është trajneri i ardhshëm i United. r.t/albeu.com


Shtuar 18.11.2021 13:44