Rikthehen kthjellimet, sot temperaturat deri në 21 gradë

Dita nis me kthjellime dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin tonë, KU në Luginat e lumenjve do ketë prezencë të dukshme të mjegullës. Orët e mesditës VIJOJNE në të njëjtat kushte atmosferike për pjesën më të madhe të vendit vetëm zonat juglindore do kenë zhvillim të vranësirave dhe shira afatshkurtër. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin e ditës së enjte.

Temperaturat e ajrit ulen me të paktën 2 gradë në vlerat minimale dhe maksimale duke bërë që mëngjesi të shënojë 2°C në zonat malore ndërsa mesdita zbret deri në 21°C.

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke sjell në brigjet detare dallgëzim 3 ballë.

Kosova

Pjesa e parë e ditës në republikën e Kosovës do të paraqitet me kthjellime dhe prezencë të dukshme të mjegullës sidomos në zonat luginore. Duke ju afruar mesditës dhe kryesisht orët e pasdites do të bëjnë që kthjellimet të jenë mbizotëruese POR moti vijon të jetë i ftohtë.

Maqedonia e Veriut

Republika e MV gjatë paradites paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash, KU më të shpeshta vranësirat do jenë në zonat perëndimore edhe pse nuk priten reshje. Pasditja dhe orët vijuese mbeten në të njëjtat kushte atmosferike.


Shtuar 24.11.2021 07:24