Reagimi i Valbuena ndaj thirrjes së Benzema në Kombëtare: Nëse më thërret trajneri? Jo, dhe nuk pres asgjë nga askush

Futbollisti i Olympiacos,  Mathieu Valbuena, protagonist i çështjes së pretenduar të zhvatjes që dëboi sulmuesin e Real Madridit nga ekipi kombëtar, komentoi thirrjen e Benzema në Kombëtare, shkruan Albeu.com.

Kthimi befasues i Karim Benzema në një thirrje të ekipit kombëtar francez pas gjashtë vitesh mungesë ka gjeneruar reagime të shumta në të gjithë botën.

Sidoqoftë, njëri prej tyre ishte nga më të parashikuarit. Ishte Mathieu Valbuena, një futbollist francez që tani luan për Olympiacos dhe protagonist i çështjes së pretenduar të zhvatjes së vitit 2015, i cili la lojtarin e Real Madrid pa shkuar më për të luajtur për Francën që nga ajo kohë.

“Nuk kam pse të them asgjë për këtë. Nëse ai mund të sjellë diçka pozitive në ekipin francez, aq më mirë., deklaroi Valbuena troç në një intervistë për RMC Sport.

“Për mua, Didier Deschamps del fitues në të gjitha rastet. Nëse funksionon, ne do të themi se ai dinte të adaptohej pavarësisht nga një kontekst i vështirë. Por nëse dështoni, ne nuk do t’ju fajësojmë. Kjo është ajo që ai di të bëjë shumë mirë”, shtoi tani lojtari i Olympiacos.

Nga ana tjetër, ai gjithashtu sqaroi se në asnjë moment trajneri francez nuk e kontaktoi atë në kohët e fundit. “Nëse më thërret trajneri? Jo, dhe nuk pres asgjë nga askush. Unë jetoj jetën time dhe kënaqem në fushë. Unë nuk pres asgjë nga Didier apo askush”, tha ai për një thirrje të mundshme për ekipin francez.

Valbuena në moshën 36 vjeç, gjithashtu nuk ka qenë me Francën që nga viti 2015. /albeu.com/


Shtuar 21.05.2021 09:41