Rama: Vitin e ardhëm, 472% më shumë investime për teknologjinë në Polici

Kryeministri Edi Rama përmes një postimi në Facebook shkruan se vitin e ardhëm, investimet në teknologji për Policinë e Shtetit do të jenë +472%.

“+472% më shumë investime se viti 2021 për teknoligjinë në Policinë e Shtetit”, shkruan Rama.

Kujtojmë se ditën e djeshme, gjatë prezantimit të buxhetit për policinë ku tha se lufta ndaj krimit të organizuar, siguria e qarkullimit rrugor dhe krimi mjedisor do të jenë prioritet në mandatin e tretë qeverisës./albeu.com

 


Shtuar 10.11.2021 08:38

Tags: