Rama takon kryebashkiakun e Kievit, ish-kampionin e boksit (FOTO LAJM)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës zyrtare që është duke bërë në Ukrainë ka takuar edhe kryetarin e Kievit, Vitali Klitchko.

Kujtojmë që Vitali Klitchko para se tw bwhej politikan, ka qenë boksier, ku për disa vite ka mbajtur titullin kampion bote.

Kujtojmë që kryeministri Edi Rama në këtë vizitë të tij ka shkuar bashkë me homologun e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, si dhe shoqërohet edhe nga Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali./albeu.com

Shtuar 15.06.2022 21:18