Publikohen fotot para dhe gjatë darkës nga takimi mes Kurtit, Lajçak dhe Vuçiç

Është publikuar një fotografi e Kurtit dhe Vuçiç para darkës joformale në Berlin. Përfaqësuesi i Kosovës dhe Serbisë në fotografi shihen afër njëri-tjetrit.

Lajçak me një postim në twitter njoftoi se darka joformale ka përfunduar, për të cilën tha se i ishte mirënjohës qeverisë gjermane për pritjen.

Në fotografinë e postuar nga Lajçak shihet se kryeministri Kurti ishte duke buzqeshur, ndryshe nga presidenti serb Aleksandër Vuçiq që i shihet i ngrysur.

“E mirëpritëm mundësinë për një darkë joformale diskutimi rreth Dialogut me kryeministrin Kurti dhe presidentin Vuçiq në Berlin. Mirënjohës ndaj qeverisë gjermane për pritjen. Ne do të vazhdojmë diskutimin në nivel të kryenegociatorëve më 13 maj”, shkroi Lajcak.

Në media u raportu se kjo darkë ka filluar që prej orës 19:45./albeu.com

Shtuar 4.05.2022 22:53