Protesta e Berishës, jepen masat për 34 të arrestuarit

Për 34 të arrestuarit në protestën e 8 janarit janë dhënë sot masat e sigurisë.
Mësohet se gjykata ka caktuar “detyrim paraqitjeje” për 28 prej tyre ndërsa për gjashtë të tjerët nuk është vendosur masë sigurie.
Ndërkohë mbetet për t’u parë në ditët në vijim nëse për këta persona do të ketë një seancë tjetër gjyqësore.
Kujtojmë se të arrestuarit u akuzuan për dhunë dhe shkatërrim të pronës gjatë protestës së thirrur nga Sali Berisha para selisë së PD./albeu.com