Princi Charles në moshën 26-vjecare “u magjeps” nga telenti i Barbara Streisand

Thashethemet se ata ishin në një lidhje dashurie kanë qarkulluar prej vitesh. Në 2019 aktorja amerikane ka deklaruar se “nëse do të kisha luajtur ashtu siç duhej kartat e mia, unë do të isha princesha e parë hebreje”.

Rreth 50 vjet më parë Princi Charles ishte magjepsur nga aktorja amerikane Barbara Streisand.

“The Times” shkruan se trashëgimtari i fronit britanik ishte shprehur se ruante kujtime të veçanta nga Streisand dhe se ishte magjepsur nga talenti i saj i mahnitshëm.

Ishte vetëm 26 vjeç në atë periudhë dhe sigurisht një nga beqarët më të njohur, ndërsa aktorja dhe këngëtarja e talentuar ishtë gjashtë vjet më e madhe se ai.

Në kohën kur shërbente në Marinë, Charls kishte udhëtuar në Kaliforni dhe kishte mësuar se xhirimet e filmit “A Funny Girl” me aktoren e famshme amerikane ishin afër.

Mësohet se ai kishte vendosur për ta vizituar atë në sheshin e xhirimeve, ndërsa dhe u takuan atë ditë. Të dy u afruan shumë me njëri-tjetrin.

Në vitin 1994, Streisand këndoi në një koncert në Wembley i organizuar në funksion të një fushate bamirësie nga Princi. Po në atë vit, ata të dy morën pjesë në një darkë gala në Los Anxhelos.

Ndërsa tre vjet pas ndarjes nga Princesha Diana, Barbara Streisand e vizitoi atë në shtëpinë e tij.

Në vitin 2019, aktorja amerikane ishte shprehur: “nëse do të kisha luajtur kartat e mia ashtu siç duhej, unë do të kisha qenë princesha e parë hebreje”.


Shtuar 5.07.2021 20:59