Po vjen nga Saharaja, fotografohet stuhia e rërës që pritet të godasë Ballkanin (FOTO LAJM)

“Pas episodit të shkurtit të kaluar, një re e re dhe mbresëlënëse e Saharanit po kalon Mesdheun nga shkretëtira e Saharasë drejt Greqisë dhe Ballkanit jugor”, shkruan në Twitter Drejtoria e Përgjithshme për Industrisë Mbrojtjen dhe Hapësirën.

 

#ImageOfTheDay

After the episode of last February, a new and impressive Saharan dust cloud is crossing the Mediterranean from the #Sahara desert towards #Greece 🇬🇷 and the southern Balkans

⬇️@CopernicusEU #Sentinel3🇪🇺🛰️view of the ~800 km long dust cloud pic.twitter.com/I0QWWUUTWX

— 🇪🇺 DG DEFIS #StrongerTogether (@defis_eu) March 22, 2021

Shtuar 22.03.2021 01:03