Plagosën 32-vjeçarin në Bllok, Policia arreston njërin nga autorët (VIDEO)

Policia e Shtetit ka deklaruar se ka vënë në pranga një nga autorët e plagosjes së 32 vjeçarit ditën e djeshme në zonën e Shallvareve.

Mbi 35 vjeçarin e vënë në pranga do të rëndojnë dy akuza, “moskallëzim i krimit” dhe “përkrahja e autorit në krim”.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë

Dokumentohet plagosja e ndodhur mbremjen e djeshme tek “Shallvaret”.

Vihet në pranga edhe 35-vjeçari, i cili u largua ditën e djeshme gjatë kohës së kapjes në flagrancë së autorit të dyshuar të ngjarjes.

35-vjeçari i arrestuar për veprat penale “Moskallëzim i krimit” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Në vijim të punës për dokumentimin e plotë të ngjarjes së ndodhur pasditen e ditës së djeshme, në bulevardin “Bajram Curri” tek “Shallvaret” ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi I. Sh dhe u vu në pranga menjëherë pas ngjarjes si autor i dyshuar  shtetasi K. M, 38 vjeç, sherbimet e Policisë në Komisariatin Nr.2 kanë vijuar më kontrolle të imitësishme me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit të 2 të përfshirë në ngjarje.

Në vijim të veprimeve është bërë ndalimi i shtetasit R. S, 35 vjeç, banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore ka rezultuar se shtetasi K. M, 38 vjeç(i arrestuar mbremjen e djeshme)dhe shtetasi R. S, 35 vjeç, janë autorë të dyshuar të plagosjes së 31-vjeçarit, I. Sh. Ngjarje e ndodhur si pasojë e një konflikti për motive të dobëta.

Materialet proçeduriale i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprime të metejshme./albeu.com/


Shtuar 7.11.2021 10:29