Ora policore i “fiku” karrierën shqiptarit në Itali, si u zbulua “pakua” 100 mijë euroshe e Kokainës

Një 42-vjeçar shqiptar është arrestuar mbrëmjen e djeshme në zonën e Umbrias në Itali.

Gjatë një kontrolli, atij iu gjet një kilogram kokainë.

Sipas mediave italiane, policia po kryente kontrollet e zakonshme për personat që thyejnë orën policore kunër koronavirusit.

Ata piketuan shqiptarin teksa lëvizte në afërsi të qendrës së qytetit. Efektivët e ndaluan të riun, dhe duke u nisur nga sjellja e tij, vendosën të bëjnë një kontroll fizik.

Gjatë kontrollit, në çantën e shpinës i gjetën një pako me 1 kg kokainë. Lënda narkotike kapte vlerën e afro 100 mijë eurove.

42-vjeçari shqiptar u arrestua dhe u dërgua në burgun e Capanne në zonën e Peruxhias./albeu.com/


Shtuar 11.12.2021 21:14