“O teta Bardha, më vranë!” Gruaja tregon episodin e dhimbshëm me vajzën e plagosur në atentat

Polici ka gjetur një makinë të djegur në Bubq duke konfirmuar se ishte e autorëve të atentatit të mbrëmshëm në Tiranë. Brenda makinës janë gjetur edhe tre automatikë.

Nërkohë, një detaj mjaft të trishtë sjell fqinja e viktimës, Mimoza Paja. Ajo rrëfen se mbesa e viktimës, 10-vjeçarja ka shkuar direkt tek ajo dhe i ka treguar se e kanë plagosur.

Jetonte në kushte të vështira ekonomike, i kishte vdekur burri para 2 vitesh. Unë isha brenda, djali po flinte, u çua djali i trembur, ka ndodhur një vrasje. Kur dola jashtë, thanë “kshtu kshu”, u vra Moza, armë me breshëri, kur dola dëgjova këto gjëra. Jemi aq të frikësuar sa kemi frikë të jetojmë të shtëpia, në punë tënde, këtu është bërë jetë e frikshme. Ambulanca erdhi shpejt. Erdhi 10 vjeçarja, më tha mua “o teta Bardha më kanë vrarë, po qante me të madhe, ishte duke qarë, erdhi ambulanca dhe e moi”. Ka disa kohë që po punonte”, tregon fqinja.


Shtuar 13.03.2023 11:29