Nuk ju lënë rehat mushkonjat? Disa sekrete si të shpëtoni prej tyre

Jemi në javët e para të verës, ku mushkonjat sapo kanë nisur të shfaqen netëve të nxehta dhe ditëve ku vetëm rriten temperaturat.

Të gjithë mundohen të gjejnë një mënyrë për t’i zhdukur ato e të shpëtojnë prej tyre, por në fakt është paska e vështirë kjo gjë.

Më poshtë ju listojmë disa mënyra mjaft të thjeshta që do ju mbrojnë nga mushkonjat, pa pasur nevojën e kimikateve që keni blerë deri më tani supermarket, mjafton që t’i mbani në oborr dhe mushkonjat do të largohen.

Spërkatës me aromë livandoje;

Qirinjtë;

Ujë me sapun;

Uthull molle;

Hudhra./albeu.com


Shtuar 21.06.2023 14:52